کسب مشاوره رایگان:

آفر ویژه – مدت محدود

آشنایی با شهر فاماگوستا
آشنایی با شهر فاماگوستا
 • مقدمه

  هدف ما از ارائه این مقاله آشنایی با شهر فاماگوستا، یکی از شهرهای زیبای قبرس شمالی می‌باشد. یکی از شهرهای بزرگ قبرس شمالی شهر فاماگوستا (ماگوسا) نام دارد که تاریخ بسیارغنی و فراوانی را داراست.
  ماگوسا به شهر دیوارهای بلند معروف می‌باشد و ملقب به شهر مدیترانه نیز است. جالب است بدانید که منطقه سالامیس و واروشا که از مناطق توریستی و مهم می‌باشند در فاماگوستا قرار دارند.
  شهر فاماگوستا در شمال شرقی قبرس است که ساحل‌هایی با شن‌های طلایی در قسمت‌های مختلف آن به زیبایی این شهرافزوده است.

  شهر فاماگوستای قبرس کلیساهای تاریخی زیادی دارد که این کلیساها در تاریخ قرن سوم میلادی ساخته شده‌اند. در این شهر مسافران می‌توانند کلیساهای زیبا و ساختمان‌های قدیمی را به همراه معماری‌های مدرن مشاهده کنند و از دیدن این منطقه نهایت لذت را ببرند. گردشگران و مسافرانی که به شهر فاماگوستا در قبرس شمالی سفر می کنند، امکانات رفاهی و تفریحی زیادی دارند. طبیعت بکر قبرس شمالی موجب شده تا سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان برای بازدید از زیبایی‌های این منطقه به قبرس سفر کنند.
  در ادامه به دیگر مناطق دیدنی فاماگوستا اشاره خواهد شد!

   

  مناطق دیدنی فاماگوستا

  دیوار محافظ ساحلی

  در نقطه شروع فاماگوستا در قبرس شمالی، در کنار ساحل یک دیوار بزرگ و بلند وجود دارد. باستان شناسان در مورد این دیوار اینطور تحلیل می‌کنند که این دیوار جهت محافظت از شهر در مقابل بیگانه‌ها ایجاد شده است.

  مسجد لالاپاشا و میدان نامیک کمال

  قدم زدن درکوچه پس کوچه‌های شهر فاماگوستا لذتی خاص را به همراه دارد. در این شهر مسجدی وجود دارد که پیش از این کلیسا بنا شده و مسجد لالا پاشا نام دارد. از دیگر نقاط دیدنی شهر که در پیاده روی می‌توان از آن دیدن کرد، میدان نامیک کمال نام دارد.
  شهر فاماگوستای قبرس دارای مناطق متعددی است که برای گردشگران بسیار جالب و هیجان انگیز می‌باشد.

  شهر باستانی سالامیس

  این شهر حدود 31 قرن قدمت دارد و با آثاری به جای مانده از دوران باستان مورد توجه گردشگران واقع شده.
  سالامیس در قبرس شمالی پس از زمین لرزه‌های قرن یکم و چهارم پس از میلاد ویران شد و کنستانتین دوم، امپراتور بیزانتین، آن را بازسازی کرد و کنستانتیا نام نهاد. گرچه بر اثر یورش تازیان و زمین لرزه‌های بعدی در قرن هشتم پس از میلاد، به کلی نابود شد و ساکنان به شهر آرسینو که همان فاماگوستای امروزی است نقل مکان کردند.

  در سالامیس باستان یک آمفی تئاتر، خرابه‌های معبد، خانه‌ها و ساختمان‌های مدنی وجود دارد و موزاییک های فوق العاده و معبد زئوس از جمله بهترین دیدنی های سالامیس هستند. اکثر گردشگران بازدید از این اماکن را فراموش می‌کنند. مجسمه‌های بدون سر بزرگ هلنی که توسط مسیحیان متعصب شکسته شده اند، در مرکز ویرانه‌های سالامیس قرار گرفته‌اند. همچنین دو خرابه از کلیساهای بیزانس در میان رازیانه‌های وحشی و علف‌های هرز خودنمایی می‌کنند.
  منطقه ای از بقایای شهر قدیمی سالامیس را می توان در شهر فاماگوستا دید که برای افرادی که به تاریخ علاقه‌مند هستند یک مکان بسیار جالب و دیدنی خواهد بود.

  جهت آشنایی با مراکز دیدنی قبرس شمالی کلیک کنید

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  برای اطلاعات بیشتر و بازدید رایگان از پروژه با ما تماس بگیرید 

  مطالب مرتبط

  امنیت و آسایش در قبرس شمالی

  امنیت و آسایش در قبرس شمالی

  جالب است بدانید کشور قبرس شمالی پنجمین کشور امن دنیاست و امنیت قبرس شمالی باعث خیالی آسوده و زندگی آرامی را برای شما فراهم خواهد آورد. شما در این کشور...

  چرا قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟!

  چرا قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟!

  8 دلیل برای جواب به اینکه چرا قبرس شمالی را باید برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری انتخاب کنیم. این کشور جزیره ای که سراسر تاریخ است. جزیره قبرس یکی از جادویی ترین مکان های دنیاست و قبرس شمالی بخشی از این...

  معرفی مسیر قبرس شمالی

  معرفی مسیر قبرس شمالی

  با مسیر قبرس شمالی بیشتر آشنا شوید این کشور می تواند یکی از بهترین پتانسیل های گردشگری جهان باشد. جزیره قبرس یکی از جادویی ترین مکان ها در دنیاست و قسمت شمالی این کشور، سرشار از جذابیت ها و رمز و...

  به کمکی نیاز دارید؟ کلیک کنید