کسب مشاوره رایگان:

آفر ویژه – مدت محدود

سه نکته درباره قبرس شمالی
سه نکته درباره قبرس شمالی
 • در این پست میخواهیم به سه نکته درباره قبرس شمالی بپردازیم.

  زبان مردم قبرس شمالی

  زبان اصلی در قبرس شمالی ترکی است اما اگر با زبان انگلیسی آشنا باشید به مشکلی بر نخواهید خورد. بیشتر مردم این کشور با زبان انگلیسی آشنا هستند. کارکنان و صاحبان مشاغل نیز به زبان انگلیسی تسلط دارند! در مورد علائم راهنمایی و رانندگی و تابلوها نیز معمولا نوشته ها به دو زبان ترکی و انگلیسی و در گاهی موارد زبان یونانی نیز می‌باشد.

  صفحه کمپانی و یا صفحه محتوای سایت را در اینستاگرام دنبال کنید: صفحه کمپانی | صفحه محتوای سایت

  دو اسمی بودن مکان ها در قبرس شمالی

  قبرس دارای دو قوم تاثیرگذار، یعنی یونانی و ترک است. به همین علت اکثر مکان های این کشور با دو نام شناخته می‌شوند. به عنوان مثال ، شهر توریستی محبوب کرنیا (با اصالت یونانی) نیز به عنوان Girne (ترکی) شناخته می شود، در حالی که پایتخت نیکوزیا نیز با نام Lefkoşa شناخته می شود.

  همانطور که پیشتر گفتیم، تابلوهای راهنمایی و رانندگی معمولا هر دو نوع آن ها را نشان میدهند، اما تابلوهای قدیمی تر فقط نوع یونانی آن را دارند. البته اتوبوس های بین شهری عموما نام ترکی مقصد را بیان میکنند.

  برای کسب اطلاعات درباره هزینه های روزانه در قبرس شمالی اینجا کلیک کنید.

  و آخرین مورد از سه نکته درباره قبرس شمالی:

  واحد پول قبرس شمالی

  واحد پول رسمی در قبرس شمالی لیر ترکیه است، البته یورو ، دلار آمریکا و استرلینگ پوند انگلیس هم در قبرس شمالی پذیرفته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. توصیه ما این است که حتی المقدور از لیر ترکیه استفاده کمید. زیرا ممکن است در صورت خرید با دلار و یا یورو پول شما را با نرخ پایین تری نسبت به صرافی ها تعویض کنند.
  در مناطق توریستی تر، قیمت ها فقط برای یورو برای ارائه به کسانی که از قبرس جنوبی عبور می کنند ، نمایش داده می شوند. اگر اینگونه است ، فقط از پرسنل بپرسید که قیمت در لیر ترکیه چیست.
  دستگاههای خودپرداز را می توان به راحتی در تمام مناطق یافت و بسیاری از آنها کارت های خارجی را می پذیرند. تقریباً همه آنها گزینه های زبان انگلیسی را ارائه می دهند. بیشتر دستگاههای خودپرداز یورو و پوند استرلینگ انگلیس را نیز توزیع می کنند.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۸ رای

  برای اطلاعات بیشتر و بازدید رایگان از پروژه با ما تماس بگیرید 

  مطالب مرتبط

  امنیت و آسایش در قبرس شمالی

  امنیت و آسایش در قبرس شمالی

  جالب است بدانید کشور قبرس شمالی پنجمین کشور امن دنیاست و امنیت قبرس شمالی باعث خیالی آسوده و زندگی آرامی را برای شما فراهم خواهد آورد. شما در این کشور...

  چرا قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟!

  چرا قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟!

  8 دلیل برای جواب به اینکه چرا قبرس شمالی را باید برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری انتخاب کنیم. این کشور جزیره ای که سراسر تاریخ است. جزیره قبرس یکی از جادویی ترین مکان های دنیاست و قبرس شمالی بخشی از این...

  معرفی مسیر قبرس شمالی

  معرفی مسیر قبرس شمالی

  با مسیر قبرس شمالی بیشتر آشنا شوید این کشور می تواند یکی از بهترین پتانسیل های گردشگری جهان باشد. جزیره قبرس یکی از جادویی ترین مکان ها در دنیاست و قسمت شمالی این کشور، سرشار از جذابیت ها و رمز و...

  به کمکی نیاز دارید؟ کلیک کنید