اطلاعات جامع درمان در قبرس شمالی
اطلاعات جامع درمان در قبرس شمالی
 • در این مقاله به ارائه اطلاعات جامع درمان در قبرس شمالی میپردازیم:

  درمان در قبرس

  مراکز درمان و بهداشتی در قبرس شمالی به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌شود.
  مراکز دولتی خدمات درمانی، رایگان و یا گاهاً با هزینه اندک انجام می‌شود.
  در مراکز خصوصی( غیر دولتی)خدمات شامل هزینه است که با داشتن بیمه تکمیلی درصدهاي متفاوتی با توجه به نوع بیمه از بیمار دریافت میشود .
  در شهرهای لفکوشا، گیرنه و فاماگوستا بیمارستان و مراکز درمانی بیشتری در حال ارائه خدمات درمانی می‌باشند.

  در شهر فاماگوستا، داخل محوطه دانشگاه، یک کلینیک با ارائه خدمات پزشکی و دندان پزشکی کاملا مجهز
  در حال خدمات رسانی به دانشجویان، اساتید، کارکنان و کادر دانشگاه به صورت رایگان میباشد، و در صورت نیاز بیمار به بیمارستان دولتی انتقال داده می‌شود.
  در گیرنه و لفکوشا مراکز فوق تخصصی و کلینیک‌های مجهزی مشغول به کار هستند.
  با توجه به افزایش جمعیت قبرس و ورود مهاجرین از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک و اقامت تحصیلی، طی 2سال اخیر دولت،برنامه های جدید برای ارائه خدمات درمانی بهتر برای عموم در نظر گرفته است.

  >> جهت اطلاع از هزینه‌های روزمره در قبرس شمالی اینجا کلیک کنید

  بیمه در قبرس

  با استفاده از انواع بیمه های تکمیلی و یا استفاده از بیمه های ضمن کار افراد می توانند باپرداخت هزینه کمتری و یا به صورت رایگان از مراحل درمان بهره مند شوند.
  استاندارهای مراقبت پزشکی در قبرس شمالی در مقایسه با خیلی از کشورها بالاست.
  در مواقع اضطراری شما می‌بایست به اورژانس بیمارستان مراجعه کنید که با توجه به مشکل و نیاز شما درمان های اولیه شروع و پس از چکاپ های بیشتر ادامه درمان انجام می‌شود.
  در مواقعی که شما به فوریت های پزشکی و آمبولانس نیاز دارید که می توانید با شماره 112 تماس بگیرید، آمبولانس اعزام و بعد از اقدامات اولیه در صورت لزوم مصدوم به بیمارستان منتقل و ادامه روند درمانی انجام شود.
  اگر شما برای چکاپ در هر زمینه ای نیاز به ویزیت یک پزشک دارید می‌بایست از قبل به صورت تلفنی، حضوری و یا اینترنتی نوبت بگیرین و طبق زمان تعیین شده در بیمارستان مورد نظر حضور داشته باشین.
  برای ویزیت شدن توسط پزشک مربوطه در بیمارستان های دولتی و خصوصی می‌بایست از قبل نوبت گرفته شود البته در مواقعی که پزشک حضور دارد و بیمار در صف انتظار نیست می توان در همان لحظه نوبت خود را ثبت و به پزشک مراجعه کنید که این، امریست کاملا اتفاقی.
  هزینه های بیمارستان خصوصی به مراتب بیشتر و گران‌تر میباشد و به همین دلیل از مراجعین کمتری نسبت به بیمارستان دولتی برخوردار است.
  در صورت نداشتن بیمه، برگه اقامت، ویزا کاری و یا تحصیلی شما برای دریافت خدمات درمانی نسبت به انتخاب بیمارستان مشمول هزینه خواهید بود که در بیمارستانهای خصوصی هزینه ها بیشتر میباشد.
  با توجه به دوران اپیدمی کووید 19 واکسیناسیون در سنین مختلف در تمامی مراکز بهداشت، سلامت و درمانی بدون تعیین وقت قبلی انجام می‌گردد.

  داروخانه در قبرس شمالی

  ساعت کاری داروخانه ها در فصول مختلف، متفاوت است.
  در حال حاضر ساعت کاری داروخانه ها از 8 صبح تا ساعت 5:30 بعداز ظهر میباشد.
  البته دو داروخانه به صورت شیفتی تا 12 شب که از طریق وب سایت اطلاع رسانی میشود آماده سرویس دهی می‌باشند.
  به مانند تمامی دارو خانه ها داروهای خطرناک بدون نسخه پزشک فروخته نمی‌شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  28 اکتبر, 2021

  برای اطلاعات بیشتر و بازدید رایگان از پروژه با ما تماس بگیرید 

  مطالب مرتبط

  خرید خودرو در قبرس شمالی

  خرید خودرو در قبرس شمالی

  در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد خرید خودرو در قبرس شمالی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه به موضوعات زیر خواهیم پرداخت: انواع اتوموبیل در قبرس شمالی قیمت اتوموبیل در قبرس...

  چرا قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟!

  چرا قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟!

  8 دلیل برای جواب به اینکه چرا قبرس شمالی را باید برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری انتخاب کنیم. این کشور جزیره ای که سراسر تاریخ است. جزیره قبرس یکی از جادویی ترین مکان های دنیاست و قبرس شمالی بخشی از این...

  قبرس شمالی بهتر است یا جنوبی ؟

  قبرس شمالی بهتر است یا جنوبی ؟

  قبرس یکی از کشور هایی است که اخیرا به دلیل آب و هوا و موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد مورد توجه توریست ها و مهاجران قرار گرفته است. با این حال معمولا این سوال و تردید در ذهن تمام افرادی که قصد سفر و...

  به کمکی نیاز دارید؟ کلیک کنید