کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شمالی
 • اقتصاد کشور قبرس از آغاز مبتنی بر نظام بازار آزاد بوده است. صادرات عمده این کشور شامل: محصولات کشاورزی (گندم، جو، سیب زمینی و مرکبات) میوه‌های مختلف، تنباکو، محصولات صنعتی، انواع پوشاک، کفش و صنایع دستی بوده‌است. واردات عمده نیز شامل: مواد خوراکی، دام زنده، نفت و فراورده‌های شیمیایی می‌باشد. توریسم، منبع درآمد مهمی برای قبرس محسوب می‌شود. میانگین درآمد سرانه ی سالیانه توسط کار در قبرس شمالی هر خانوار در این کشور حدود 30 هزار دلار است.

  اگر علاوه بر زبان انگلیسی، کمی زبان ترکی و یونانی هم فرا بگیرید و در رشته هایی همچون مهندسی برق، سرمایه گذاری بین الملل، IT و ارتباطات، تحصیلات عالیه ی دانشگاهی، مهارت و سابقه ی کار داشته باشید میتوانید در این کشور کار پیدا کنید. علاوه بر اینها صنعت توریسم نیز همیشه جای برای کارجویان خارجی دارد.

  کارجویان باید قبل از ورود به این کشور و بعد از دریافت نامه ی موافقت استخدام برای ویزای کار اقدام کنند، البته بخش اعظمی از این کار توسط خود شرکت استخدام کننده انجام میشود.

  با وجود همه ی اینها این کشور هم در برخی زمینه های علمی و فنی با کمبود نیروی ماهر روبرو است، از این رو به استخدام نیروهای خارجی روی آورده است.

  شرایط و نحوه کار در قبرس شمالی

  1. به طور کلي نرخ بيکاري در قبرس بسيار پايين و رتبه سوم بیکاری در اروپا را دارد.
  2. قبرس براي صاحبان مشاغل مالي و مشاغل توريستي بی نظیر است. معامله کنندگان ارز، نفت، طلا و ساير موارد بورسي.
  3. از نظر بانکداري نيز قبرس محل مناسبي براي مشاغل مرتبط است. علت اين امر شايد نظام مالياتي واقعا ساده و قابل هضم قبرس باشد.
  4. مشاغل کشاورزي و دامداري: مزارع سيب زميني و جو مهمترين بخش کشاورزي قبرس هستند. دامداري هم رونق بسیار دارد.
  5. ساخت و ساز مسکن: قيمت زمين در قبرس متفاوت است ولي مي توان با متري ۱۰۰۰ يورو زميني تهيه کرد و هزينه ساخت خانه هم تقريبا ۵۰۰ يورو به ازاي هر متر مربع است.
  6. تجارت: قبرس داراي يک بندر بزرگ ترانزيت کالا به نام ليماسول است که بزرگترين شهر اين کشور نيز محسوب مي شود. اين بندر و موقعيت استثنايي قبرس که بين سه قاره آسيا، اروپا و آفريقا قرار دارد سبب گرديده است که مشاغل مربوط به صادرات و واردات و بازرگاني و تجارت رونق بسيار خوبي داشته باشند. خطوط کشتيراني ايران نيز در اين بندر حضور فعالي دارند.
  7. ساير مشاغل پر رونق در قبرس شامل حسابداري، حقوق، تبليغات و برنامه هاي بازاريابي و بازرگاني، آموزشي و مشاغل در ارتباط با هنر مي باشد.
  8. قبرس کشور مناسبي براي مشاغل توريستي و تجاري است.
  9. قبرس کشور صنعتي نيست و فرصت شغلی متناسب با توليد و صنعت در آن کمتر دیده میشود.
  10. قبرس معدن ندارد، خطوط هواپيمايي محدودي دارد، شرايط شروع به کار جراح و پزشک هاي متخصص کمي سخت و زمانبر است.
  11. قبرس با داشتن ۶ ميليون مسافر توريست در سال که عمدتا از اروپا هستند، بهترين محل براي مشاغل توريستي است.
  12. مشاغلي مانند حسابداري و موسسات حسابداري، حقوق تجارت و موسسات مالي در قبرس پر رونق و درآمد زا میباشد.
  • دو گونه مجوز کار مي توان براي کار در قبرس درنظر گرفت: اول مجوز کسب و کار، دوم مجوز کار استخدامي.

  برای فردی که به طور قانوني اجازه اقامت در قبرس را داشته باشد، مجوز کسب و کار به صورت خودکار صادر مي شود. يعني کسي که خانه اي مي خرد و يا با يک قبرسي ازواج مي کند. مجوز کار استخدامی، شما با داشتن يک ملک در قبرس اجازه کار به صورت استخدامي در اين کشور را نخواهيد داشت. وليکن چنانچه شما شرايط لازم به منظور کسب اقامت قبرس را دارا باشيد مي توانبد به کمک قوانين حاکم بر کشور قبرس در خصوص اقامت و اجازه کار، مجوز کار در قبرس را کسب نماييد. ضمن اينکه در اين حالت شما نياز به آشنايي کامل به زبان انگليسي و ارايه و ترجمه مدارک تحصيلي و سوابق کاري موثق خواهيد داشت.

  قوانين اقامت و اجازه کار در قبرس

  گرفتن اقامت موقت و دائم در اروپا همانند ساير کشورها در سراسر جهان، تابع يک سري مقررات و ضوابط است که با رعايت آنها مي توان اقدام به اخذ اقامت نمود. چنانچه فردي اقامت موقت اروپا را کسب نمايد، به شرط دارا بودن شرايط لازم مي تواند اين اقامت را تمديد نمايد و پس از سه سال موفق به کسب اقامت دائم قبرس گردد. افرادي که اقامت دائم را از اين طريق کسب نمايند، مجاز هستند تا براي دريافت پاسپورت اروپايي خود اقدام نمايند که البته اين امر مستلزم طي شدن زماني حدود پنج سال پس از گرفتن اقامت دائم مي باشد.

  کار در قبرس شمالی برای افراد با انواع تخصص مورد دسترس است. مشاغل مالي، مشاغل توريستي، مشاغل کشاورزي و دامداري ، ساخت و ساز مسکن، تجارت از جمله فعالیت ها ی موثر و مفید در کشور قبرس می باشد. قبرس با داشتن 6 میلیون مسافر توریست در سال که عمدتا از اروپا هستند، بهترین محل برای مشاغل توریستی است. هتل داری، رستوران، مراکز تفریحی، اجاره خانه و ماشین و غیره، آژانس مسافرتی، ورزشهای دریایی، فروشگاه های توریستی، صرافی های بین المللی و بسیاری مشاغل دیگر که در ارتباط با توریسم و گردشگری باشند.

  قبرس با داشتن بزرگترین بندر ترانزیت کالا در مدیترانه یعنی لیماسول، محل مناسبی برای شرکت های تجارتی و صادرات و واردات است. کشاورزی و دامپروری در زمینه هایی مانند جو، زیتون، سیب زمینی و مرغ و خوک و گوساله در کشور قبرس حمایت می شوند و رونق خوبی دارند. مشاغل خدمات مالی یکی از بهترین و پر کشش ترین کارهادر قبرس می باشد. مشاغلی مانند حسابداری و موسسات حسابداری، حقوق تجارت و موسسات مالی از جمله فعالیت های این کشور به حساب می آیند، ساخت و ساز املاک و پروژه های ساختمانی نیز رونق خوبی در قبرس دارند.

  تعدادی از مشاغل مورد نیاز کشور قبرس 

  Construction

  Electrical Engineering

  Mechanical Transport Engineering

  Chemical Engineering

  Civil Engineering

  Health care

  Doctors

  Accounting and finance

  Mining

  Agriculture

  ICT professionals

  Nurses

  University and higher education teachers

  Administrative secretaries

  Business services agents

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  18 اکتبر, 2021

  برای اطلاعات بیشتر و بازدید رایگان از پروژه با ما تماس بگیرید 

  مطالب مرتبط

  خرید خودرو در قبرس شمالی

  خرید خودرو در قبرس شمالی

  در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد خرید خودرو در قبرس شمالی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه به موضوعات زیر خواهیم پرداخت: انواع اتوموبیل در قبرس شمالی قیمت اتوموبیل در قبرس...

  چرا قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟!

  چرا قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟!

  8 دلیل برای جواب به اینکه چرا قبرس شمالی را باید برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری انتخاب کنیم. این کشور جزیره ای که سراسر تاریخ است. جزیره قبرس یکی از جادویی ترین مکان های دنیاست و قبرس شمالی بخشی از این...

  قبرس شمالی بهتر است یا جنوبی ؟

  قبرس شمالی بهتر است یا جنوبی ؟

  قبرس یکی از کشور هایی است که اخیرا به دلیل آب و هوا و موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد مورد توجه توریست ها و مهاجران قرار گرفته است. با این حال معمولا این سوال و تردید در ذهن تمام افرادی که قصد سفر و...

  به کمکی نیاز دارید؟ کلیک کنید