کسب مشاوره رایگان:

آفر ویژه – مدت محدود

قبرس شمالی بهتر است یا جنوبی ؟
 • قبرس یکی از کشور هایی است که اخیرا به دلیل آب و هوا و موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد مورد توجه توریست ها و مهاجران قرار گرفته است. با این حال معمولا این سوال و تردید در ذهن تمام افرادی که قصد سفر و یا زندگی در قبرس را دارند ایجاد می‌شود که در نهایت، قبرس شمالی بهتر است یا جنوبی؟

  قبل از هر چیز دلیل انتخاب را شفاف کنید

  برای داشتن یک انتخاب خوب، بهتر است کاملا برای خودمان مشخص کنیم که دلیل سفر و یا مهاجرت ما چیست. قطعا برای هر زمینه و یا دلیل رفتن به قبرس، یکی از دو بخش آن بهتر است و باید دید که با توجه به ویژگی های مد نظر شما و همچنین اولویت بندی بین آن ها، قبرس شمالی می‌تواند مناسب تر باشد و یا قبرس جنوبی.

  قبرس شمالی و دلیل انتخاب آن

  قبرس شمالی بخشی از جزیره قبرس است که به آن جمهوری ترک قبرس شمالی نیز گفته می‌شود. این بخش قبرس به دلیل قرارگیری در همسایگی ترکیه و همچنین تسخیر آن به وسیله نیرو های ترک که چندین سال پیش رخ داده است، شباهت های زیادی نسبت به ترکیه دارد. از جمله مهم ترین این شباهت ها می‌توان به زبان، مذهب و دین، واحد پول رایج، فرهنگ و به عنوان مثال غذا هایی که در این کشور سرو می‌شود اشاره کرد. مردم قبرس شمالی به زبان ترکی استانبولی گفت و گو می‌کنند ولی در عین حال اکثرا به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند.

  حفظ بافت تاریخی و بکر بودن

  بکر و دست نخورده بودن قبرس شمالی یکی از بارز ترین مزایای آن است. این بخش از جزیره قبرس دارای سواحلی خلوت است و با آب و هوا و همچنین موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی که دارد، باعث شده است یک مکان بسیار جذاب برای زندگی باشد. قبرس شمالی با گذر زمان بافت تاریخی خود را حفظ کرده است اما در عین حال برج ها و مراکز تفریحی کاملا مدرنی نیز در این بخش شمالی قبرس وجود دارد؛ پس عملا اگر مایل باشید در ساحلی کاملا دست نخورده و خلوت به استراحت بپردازید و یا از طبقات بالای یک برج مدرن چشم انداز دریا را مشاهده کنید، در هر دو صورت انتخاب قبرس شمالی می‌تواند منطقی و به جا باشد.

   

  هزینه های پایین تر به نسبت قبرس جنوبی

  با توجه به اینکه ارز رایج و مورد استفاده در قبرس شمالی لیر ترکیه است هزینه ها در این کشور به نسبت قبرس جنوبی بسیار پایین تر هستند. استفاده از واحد لیر به جای یورو ( که در قبرس جنوبی مورد استفاده است) باعث شده تا اقلام زیادی که روزانه مصرف می‌شوند، مانند هزینه های خوراک و پوشاک، قیمت های مناسب تری داشته باشند.

  لازم به ذکر است که مردم قبرس شمالی در مراودات اقتصادی که مبالغ کلان تری دارند، از پوند انگلیس استفاده می‌کنند. به عنوان مثال اگر شما مد نظر داشته باشید تا خانه ای را خرید و فروش و یا اجاره کنید لازم است که برای این کار پوند تهیه کنید. این تفاوت ارز مورد استفاده، از دیگر مزیت هایی است که در قبرس شمالی وجود دارد و حتی می‌تواند یک گزینه خوب برای کسب درآمد و یا سرمایه گذاری در قبرس شمالی باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  برای اطلاعات بیشتر و بازدید رایگان از پروژه با ما تماس بگیرید 

  مطالب مرتبط

  کشور قبرس شمالی یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی

  کشور قبرس شمالی یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی

  یا می‌دانستید که کشور قبرس شمالی یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی در میان ایرانیان است؟ آیا اطلاع دارید که هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است؟ آیا می‌دانید که...

  آشنایی با شهر فاماگوستا

  آشنایی با شهر فاماگوستا

  مقدمه هدف ما از ارائه این مقاله آشنایی با شهر فاماگوستا، یکی از شهرهای زیبای قبرس شمالی می‌باشد. یکی از شهرهای بزرگ قبرس شمالی شهر فاماگوستا (ماگوسا) نام دارد که تاریخ بسیارغنی و فراوانی را داراست....

  تحصیلات در قبرس شمالی

  تحصیلات در قبرس شمالی

  تحصیلات در قبرس آیا برای شروع یا ادامه تحصیلات در قبرس شمالی به دنبال جایی مناسب و دانشگاهی خوب می گردید؟ قبرس شمالی ۸ دانشگاه بین المللی و بیش از ۴۰ هزار دانشجو دارد که از نقاط مختلف دنیا به این...

  به کمکی نیاز دارید؟ کلیک کنید