جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره زیر اقدام کنید

خودرو

با توجه به اقلیم آب و هوای مدیترانه و همچنین رانندگی سمت چپ در قبرس شمالی طبق رانندگی در کشور انگلیس ( به طور کلی فرمان در قسمت راست ماشین قرار دارد،  ۵۰ درصد ماشین های وارداتی از کشور انگلیس و حدود ۵۰ درصد  الباقی از کشور ژاپن  صورت می گیرد.

برای کسانی که به صورت توریستی به مدت کوتاه وارد جزیره می شوند میتوانند با گواهینامه ی بین المللی با اجاره کردن ماشین رانندگی کنن ولی کسانی که اقامت قبرس شمالی را دارند. حتما باید در کلاس های آموزشی راهنمایی رانندگی ثبت نام کرده و پس از قبولی امتحان آموزش رانندگی به صورت زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی می توانند رانندگی کنند. مدت دوره های آموزشی ۲-۳ هفته بوده و هزینه آن ۳۲۰۰ لیر می باشد.

لازم به توضیح است اجاره ماشین از روزی ۱۲۰ لیر به بالا شروع میشود که بستگی به نوع ماشین و مدت زمان اجاره خودرو دارد که حداقل  ۳ روز می باشد.

قیمت ماشین های ژاپنی به طور میانگین از 3000 پوند شروع میشود.

قیمت ماشین های آلمانی از ۷۰۰۰ پوند به بالا شروع میشود گه بستگی به نوع ماشین دارد.

لازم به ذکر است معمولا ماشین های ژاپنی و آلمانی خواهان زیادی در قبرس شمالی دارد به خاطر هزینه های استهلاک کم و کیفیت بالای خودرو  این علاقه  را در میان مردم قبرس ایجاد کرده است.

هزینه های بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ماشین تقریبا عین هزینه های بیمه خودرو در ایران می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و بازدید رایگان از پروژه با ما تماس بگیرید 

مطالب مرتبط

هزینه روزمره قبرس شمالی چگونه است؟!

هزینه روزمره قبرس شمالی چگونه است؟!

افرادی که تمایل به مهاجرت به قبرس دارند به آگاهی از هزینه روزمره قبرس شمالی با نرخ سال 2020 به بعد نیاز دارند و معمولا جهت برنامه ریزی دقیق و برآورد هزینه ها قبل از سفر اقدام میکنند. هزینه زندگی در...

مراکز دیدنی قبرس شمالی کجاست؟!

مراکز دیدنی قبرس شمالی کجاست؟!

مراکز دیدنی قبرس شمالی طبیعت، آثار تاریخی و البته سواحل، قبرس را به مقصدی هیجان انگیز تبدیل کرده اند، سرزمینی جذاب در دریای مدیترانه که فقط جزیره ای آرام با سواحل زیبا نیست بلکه با تاریخی طولانی...

به کمکی نیاز دارید؟ کلیک کنید